5PLN
isiku kohta

KOMBUCHA. Żywa Kultura Kombucha 335

Robimy kombuchę o wielu smakach (imbir, kurkuma, czarny bez, rabarbar, trawa cytrynowa i kafir lime, cytrynowa, malinowa, mniszek lekarski, yerba). Smaki zmieniają się w zależności od sezonu, więc najlepiej zapytać się przed kupnem co mamy aktualnie.

Butelka 250 ml - 5 zł

Oferujemy też sprzedaż grzybka kombuchowego tzw. SCOBY w cenie 10 zł.

KOMBUCHA to pyszny i zdrowy napój powstały z fermentowanej herbaty na bazie tzw. grzybka SCOBY (symbiotic culture of bacteria and yeast). Dużo w niej probiotyków i żywych kultur bakterii.

Legendy skąd pochodzi kombucha są różne. Może z Chin, może z Mongolii, a może z Rosji. Nasze SCOBY pochodzi z Kalifornii. Tam kombucha jest bardzo popularna i tam też spędziliśmy trochę czasu. A jak wiadomo każda Kultura pozostaje zawsze Żywa. Dlatego przywieźliśmy ją do Polski. Chociaż podobno niektóre mamy i babcie pamiętają, że kiedyś robiło się kombuchę także w Polsce.

Niech rozprzestrzenia i szerzy się dobry ferment.

Odbiór lub dowóz na terenie Krakowa.

Loe lisaksKokast, Ewa&Maciek/ŻywaKultura/LivingCulture

verified host

Ewa & Maciek created Żywa Kultura/Living Culture.

Podróżnicy. Maciej jest profesjonalnym kucharzem, który spędził wiele lat żyjąc i pracując w Anglii i Francji. Ewa jest antropolożką, masażystką i choreografką. Poznali się w Kalifornii. Tam zakochali się w sobie i w kombuchy. Przywieźli więc obie miłości do Polski.

Robimy zdrowe kiszonki. W szczególności kombuchę i kimchi oraz parę innych rzeczy. I uwielbiamy dzielić się tym.

///eng.///

Travelers. Maciek is a professional chef who spent and worked many years in England and France. Ewa is an anthropologists, massage therapist and choreographer. They met in California and fell in love with each other and with kombucha. They brought it to Poland.

We make healthy fermented food. Especially kombucha, kimchi and few other things. And we love to share.

Znajdź nas na facbooku: https://www.facebook.com/zywakulturakombucha

i na instagramie: @zywakulturakombucha

Vaata profiili