Warsztaty kulinarne

Vaatamisi: 7986

Alex Atala, brazylijski szef kuchni, powiedział kiedyś, że najpotężniejszą siecią społecznościową nie jest Internet, nie jest Facebook, a jest nią jedzenie. 

Przy stole nie tylko jemy, ale też rozmawiamy, dzielimy się doświadczeniami, poznajemy nowych ludzi.

Wszyscy lubimy jeść, nie wszyscy potrafimy gotować. Chcemy to zmienić! :) Wraz z naszymi krakowskimi kucharzami przygotowujemy dla Ciebie regularnie warsztaty kulinarne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Lubisz pierogi? Super. Chcesz się nauczyć robić kimchi? Fantastycznie. Zawsze chciałaś/eś spróbować upiec makaroniki? Voilà!

Nasi kucharze pochodzą z różnych stron świata. Sprawdź co Ci najbardziej pasuje.

Warsztaty kulinarne: kuchnia koreańska.

Mira, jak sama o sobie mówi, nie jest profesjonalnym kucharzem, ale jej pasja do gotowania jest równa tej, którą mają profesjonaliści. Kuchnia koreańska jest bardzo bogata, na stołach w Seulu nigdy nie brakuje kimchi, a niektóre potrawy swoją ostrością mogą konkurować z meksykańskimi.
 

Mira, podczas warsztatów kulinarnych, pokaże Ci kulisy przygotowania kilku tradycyjnych potraw. Będą to:

  • sajgonki (spring rolls);
  • sos z orzeszków ziemnych;
  • kimbap (koreańskie sushi, różne rodzaje);
  • pasta z czerwonej fasoli (bardzo popularna w Korei);
  • puszysty zawijaniec na słodko (sponge roll cake);

Warsztaty kulinarne są prowadzone przez Mirę w języku angielskim.

Możesz zarezerwować sobie miejsce, poprzez poniższy link:
https://www.eataway.com/pl/meal/813930059-miras-secret-recipe

Warsztaty kulinarne: kuchnia indyjska.

Sheuli pochodzi ze wschodnich Indii. Uwielbia gotować i dzielić się swoim doświadczeniem z tematyki kuchni indyjskiej. Moc przypraw, pełne aromatu curry, słodkie desery… tak smakują Indie.

Sheuli, podczas warsztatów kulinarnych, nauczy Cię tak przygotowywać indyjski street food, czyli lokalne dania, które można kupić na ulicznych straganach.

 

 

Warsztaty kulinarne są prowadzone przez Sheuli w języku angielskim.

Miejsce na tych warsztatach kulinarnych możesz zarezerwować sobie poprzez poniższy link:
https://www.eataway.com/pl/meal/352315408-learn-indian-cooking

Warsztaty kulinarne: pierogi.

Pierogi to jedna z najbardziej znanych, rozpoznawalnych i przede wszystkim lubianych polskich potraw. Mnogość farszy, którymi można wypełnić te sakiewki z ciasta jest praktycznie nieskończona. Twaróg, różne rodzaje mięsa, duszone warzywa, owoce… do wyboru do koloru!

Przygotowanie dobrych pierogów to sztuka. Posiadły ją głównie babcie :) które przekazują swoją wiedzę młodszym pokoleniom. Z kolei w Eataway mamy 2 prawdziwe mistrzynie pierogów. Są to Magda i Marta.


Magda nauczy Cię od podstaw jak stworzyć fantastyczne ciasto, ulepić zgrabne pierogi i podać je z polskimi dodatkami. Warsztaty kulinarne z Magdą odbywają się w samym sercu Krakowa, nieopodal Rynku Głównego i Wawelu.

Więcej szczegółów i rezerwację znajdziesz pod poniższym linkiem:
https://www.eataway.com/pl/meal/764719506-pierogi-class

Marta zaprasza Cię natomiast do swojego domku na wsi, 40km od Krakowa, abyś na łonie natury, oddychając świeżym powietrzem, odbył/a wspaniałą przygodę z warsztatami kulinarnymi z lepienia pierogów. Dodatkowo Marta ugotuje tradycyjny polski posiłek, który razem zjecie. Zainteresowana/y? :) Zajrzyj pod ten link: https://www.eataway.com/pl/meal/716580320-pierogi-cooking-class

                                                                                        

Warsztaty kulinarne: kuchnia polska.

Bo kuchnia polska to nie tylko pierogi! Pewnie znasz najpopularniejsze polskie dania. Ale czy umiesz je ugotować?

Marta uczy nie tylko lepienia pierogów. Wątróbka? Tatar wołowy? Sernik? Nic prostszego! :)
https://www.eataway.com/pl/meal/502106781-polish-cooking-classes 

 

 
Z kolei Igor podczas swoich warsztatów kulinarnych zamienia się w prawdziwego korepetytora. Polskie dania regionalne nie stanowią dla niego żadnego problemu. Krem ze szczawiu z jajkiem - to smakuje jak dzieciństwo ;)

https://www.eataway.com/pl/meal/299511790-korepetycje-z-gotowania

Warsztaty kulinarne: kuchnia francuska.

Kuchnia francuska jest nazywana przez wielu najlepszą kuchnią świata. Zgadzamy się z tym, ale pod jednym warunkiem… to Pascal gotuje!

Fantastyczne warsztaty kulinarne z przygotowania dań “trójkolorowych”. Pascal przygotował dla Ciebie kilka opcji do wyboru, w tym jego popisowe makaroniki. Nie chcemy się chwalić, ale ponoć nie ma lepszych w Krakowie :)

   


Warsztaty kulinarne
są prowadzone przez Pascala w języku angielskim.

Jest takie przysłowie: “Gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść”. My wolimy jednak mówić: “Gdzie kucharek 6 tam jest 6 x więcej pysznego, domowego jedzenia!” :) Jeśli myślałaś/eś kiedyś o udziale w warsztatach kulinarnych - to idealny moment na zmianę planów w czyn. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada i gotuj z nami!

Grzegorz Górzyński