78
per person

Krakowski Sernik (N.Y Cheesecake)

To był rok sernika. Upiekłam ich ponad setkę : ) Pomyślalam, że podzielę się z Wami przepisem, który udaje się prawie! za każdym razem : ) ale jak już się uda to jest chicior. Kilka dni temu prowadziłam warsztaty z kuchni polskiej, pewna mila amerykanka powiedziała , że podróżuje i je serniki i że ten był najlepszy na świecie : ) czasem słyszę mile słowa od ludzi, ale tym razem brzmiało to przekonywująco, póżniej wysyłała mi zdjęcia serników z różnych miejsc z opisami. tak czy inaczej niema doskonałego przepisu, tak wiele elementów składa się na końcowy efekt, nie pieczcie jeśli jesteście wkurzeni, smutni, zmęczeni, podobno i ciśnienie i przeciągi i przekleństwa wszystko ma znaczenie, oczywiście dobry produkt najważniejszy ( nie powiem Wam ile razy mnie skręcało, że znowu zmarnowałam prawdziwą wanilię, kilka serników wypłynęło z brytfanki, kilka było suchych i zjaranych od góry, kilka razy ser się ściął podczas miksowania.

Read more


About the cook, Marta

verified host
1+
100+
1k+

Hello! I’m Marta, I'm sculptor, but i also love cooking. I’ve always enjoyed sharing my knowledge of my beautiful home town, and more about art of fermented foods/probiotics/prebiotics, both through the website I run eataway.com and with all the wonderful travellers I meet in person.

I also love cooking. That means delicious, home-made food freshly-prepared for my family and friends, and fun evenings of conversation and shared experiences. I’ve often thought when travelling myself how great it would be to have a meal with a local person.

Restaurants are great, but sometimes it seems it would be better to enjoy a home-cooked meal with someone who can also tell me a bit more about their experiences, their lives and their cities. So, I’ve decided to do exactly that. I cook for up to 12 people at my home in Krakow every Wednesday, sometimes Saturdays from around 7pm. And you’re invited. Please join me!

View profile

366 reviews


More reviews for Marta